دانستنی های فرش

چگونه رنگ فرش انتخاب کنیم؟

اگر مطمئن نیستید که چه رنگ فرشی را برای اتاق خواب، اتاق نشیمن یا آشپزخانه خود انتخاب کنید، نگران نباشید! لوازم و وسایلی که در هر محیط وجود دارد، نحوه استفاده از اتاق و میزان نوری که در آن وجود دارد، به شما در انتخاب بهترین رنگ فرش کمک می کند.

اگر فرش ماشینی با رنگ تیره بخرید، اتاق نشیمن گرم و دنج به نظر می رسد درحالیکه با خرید فرش ماشینی با رنگ روشن می توانید کاری کنید که اتاق بزرگتر به نظر برسد.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که باید بر اساس سلیقه شخصی تان تصمیم بگیرید تا مطمئن شوید طرح و رنگ فرشی را که انتخاب کردید، دوست خواهید داشت.

در ادامه مقاله، نکات بیشتری را برای خرید بهترین رنگ فرش ماشینی با شما به اشتراک می گذاریم.

رنگ فرشی را انتخاب کنید که مکمل رنگ مبلمان و پرده اتاق نشیمن شما باشد.

توجه به رنگ مبلمان و پرده در اتاق نشیمن، یک راه عالی برای انتخاب رنگ مناسب فرش ماشینی است. شما باید رنگی را انتخاب کنید که با مبلمان و پرده موجود در اتاق هماهنگ باشد تا چیدمان و طراحی داخلی فضای کلی اتاق منسجم به نظر برسد.

به عنوان مثال، اگر رنگ مبلمان شما جلب توجه می کند و می خواهید نقطه عطف دکوراسیون تان باشد می توانید به فکر خرید فرش با رنگ خنثی باشید. مثلا اگر مبل شما به رنگ قرمز و دیوارها سفید است می توانید فرش ماشینی مدرن طوسی را خریداری کنید.

فرش مدرن ۷۰۰ شانه طوسی

فرش های ماشینی با رنگ تیره را برای فضاهای پرتردد انتخاب کنید.

در فضاهایی که تردد کمتر است مانند اتاق پذیرایی، رنگ فرش برای مدت طولانی دست نخورده باقی می ماند و رنگ روشن می تواند انتخاب خوبی باشد. اما برای اتاق نشیمن یا آشپزخانه که تردد در آن زیاد است، بهتر است رنگ یا طرحی تیره‌تر انتخاب کنید تا کثیفی و فرسودگی کمتر در آن دیده شود.

بنابراین، خرید فرش ماشینی به رنگ سفید و طرح روشن می تواند برای اتاق پذیرایی عالی به نظر برسد. اما، اگر کودک یا حیوان خانگی دارید، انتخاب خوبی برای اتاق نشیمن شما نخواهد بود. در این شرایط، برای اینکه راحت تر بتوانید کثیفی ها و لکه ها را پنهان کنید، یک فرش چند رنگ انتخاب کنید.

فرش های ماشینی که دارای طرح های شلوغ با ۲ تا ۳ رنگ مختلف هستند، موجب می شوند لکه ها یا الودگی ها کمتر به چشم بیایند.

برای مثال، فرش هایی با ترکیب رنگ قهوه ای تیره ​​و طوسی می تواند انتخاب مناسبی برای اتاق نشیمن باشد.

 

فرشی با رنگ روشن انتخاب کنید تا فضای شما بزرگتر به نظر برسد.

اگر می خواهید برای یک اتاق کوچک فرش ماشینی خریداری کنید بهتر است رنگ های روشن و خنثی را در نظر بگیرید. مدل های متنوع فرش مدرن کاشان با رنگ روشن در اتاق نشیمن های کوچک، عالی به نظر می رسد و حس تجمل را منتقل می کنند.

شما می توانید از بین رنگ های بژ، خرمایی یا سفید، صورتی روشن، کرم، و سایر رنگ های روشن، یک گزینه گرم و راحت را انتخاب کنید.

به عنوان مثال، فرش گرد طرح طاووس، یک انتخاب خوب برای اتاق نشیمن و دفاتر کوچک است.

فرش وینتیج با رنگ تیره انتخاب کنید تا اتاق نشیمن شما گرم و جذاب به نظر برسد.

به طور کلی، فرش‌های تیره اتاق‌ها را کوچک‌تر و دنج‌تر نشان می‌دهند. اگر سبک وینتیج را ترجیح می دهید و می خواهید فضای شما گرم و جذاب به نظر برسد، خرید آنلاین فرش کهنه نمای ماشینی، یک انتخاب ایده عالی است.

به عنوان مثال، فرش زغالی، قهوه ای تیره یا خاکستری را برای دکوراسیون اتاق خواب یا اتاق نشیمن مد روز انتخاب کنید.

فرشی را انتخاب کنید که مطابق با سبک و سلیقه شخصی شما باشد.

از آنجایی که خرید فرش یک سرمایه گذاری بلند مدت است، رنگی را انتخاب کنید که واقعاً دوست دارید نه رنگی که صرفا با فضای شما مطابقت داشته باشد. انتخاب رنگ فرش خود را به ۳ تا ۵ گزینه محدود کنید و سپس بر اساس سلیقه شخصی تان، تصمیم نهایی را بگیرید.

به عنوان مثال، اگر بین خرید فرش ماشینی به رنگ خاکستری روشن، زغالی یا خاکستری تیره مردد هستید، همانی را انتخاب کنید که بیشتر به سمت آن جذب می شوید.

اگر فرش قهوه ای در سالن خانه شما عالی به نظر می رسد اما رنگ آن را دوست ندارید، به جای آن از فرش های ماشینی کاشان با رنگ بژ یا خاکی استفاده کنید.

بهتر است تصویر چندین نمونه فرش را در سایت بررسی کنید تا ببینید کدامیک بهترین عملکرد را در فضای مورد نظر شما دارد.

هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ فرش، می توانید از یکی از همکاران فروش ما کمک بگیرید تا تصاویر بیشتری را برای شما ارسال کنند. با مقایسه تصاویر می توانید راحت تر تصمیم بگیرید که به کدام طرح فرش بیشتر علاقه مند هستید.

قبل از سفارش فرش ماشینی به این نکته توجه کنید که اگر اتاق خواب شما نور طبیعی زیادی دارد، رنگ فرش بیشتر شبیه تصاویری که در سایت مشاهده می کنید، به نظر می رسد. با این حال، اگر فرش را در یک اتاق تاریک پهن کنید، ممکن است چند درجه تیره تر از تصویر نمونه به نظر برسد.

به عنوان مثال، اگر چندین پنجره در اتاق خواب خود داشته باشید، یک فرش کرم رنگ ممکن است روشن تر به نظر برسد. اما اگر فقط یک پنجره دارید، رنگ کرم ممکن است بیشتر شبیه به رنگ خاکی دیده شود.

به این ترتیب، قبل از خرید آنلاین فرش می توانید درک واضحی از ظاهر آن در اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود پیدا کنید.

قبل از خرید آنلاین فرش ماشین، قیمت چندین فرش مشابه را مقایسه کنید تا بتوانید بهترین مدل را انتخاب کنید. به عنوان مثال، فرش های ۷۰۰ شانه دارای تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی هستند و ممکن است متوجه شوید که فرش با رنگ دلخواه شما در بین این محصولات ارزان تر است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *